GENEL BİLGİLER

Divan Bursa

Divan Otel Grubu, iş dünyasına yönelik olarak modern bir tarzda hazırlanan 105 odalı oteliyle iş, sanayi ve tarihin önemli bir merkezi konumundaki Bursa'nın kalbinde kapılarını açtı. Yeni Divan Bursa, hızla büyüyen modern şehrin ortasında, konfor ve kolaylık kadar, Uludağ'ın alt yamaçlarında harika bir konum da sunuyor. Hisar ve tarihi Bursa'dan sadece üç kilometre uzaklıkta olan, önde gelen şirket merkezleriyle organize sanayi bölgelerine kolay ulaşımı sağlayan otel, Bursa'nın en iyi lokantaları ve eğlence mekânlarına da çok yakın. Üstelik otel, şehri ünlü yapan etkileyici doğal güzelliklerle çevrili bir bölgede yer alıyor.

Bursa'da iş ziyareti için bulunan üst düzey iş insanlarına yönelik tasarlanan Divan Bursa, geniş ve konforlu odalarıyla, yüksek teknolojiyle donanmış toplantı alanlarını, 55 senelik mükemmelci hizmet geleneğiyle bir arada sunuyor. Otel, içinde bulunduğu şehir gibi, dinamik olduğu kadar rafine bir ortam sağlıyor. Bursa'nın ihtişamını, 21. yüzyıl konforuyla birleştirerek özgün bir stilde yorumlayan Divan Bursa deneyimiyle yaşayın.

Hızla büyüyen modern bir sanayi kenti olan Bursa, zengin sanat ve mimari mirasıyla müzeleri kadar kültür festivalleri ve etkinlikleri sayesinde de, Osmanlı çağı ve Klasik dönemle bağını gururla yaşatan bir şehir özelliği taşıyor. Geçmiş ve şimdinin bu dinamik sentezi, Bursa'yı diğer iş ve ticaret merkezlerinden başarıyla ayırıyor. Bir iş sözleşmesini başarıyla noktalamak için Bursa'da bulunanlar kadar, buranın sayısız cazibe merkezini görmeye gelenler de şehrin yiyecek içecek kültürünün ve gece hayatının keyfini çıkarıyor.

Osmanlı İmparatorluğu'nun ilk başkenti olduğu 14. yüzyıldan bu yana hayati bir ticari merkez olma niteliği taşıyan şehir, tarihte İpek Yolu üzerinde önemli bir durak olduğu gibi ipek ve baharat üretimindeki başarısıyla da ünlenmiş. Günümüzde de üretim ve altyapı sistemlerine büyük yatırımlar yaparak bu özel konumunu sürdüren Bursa, ana geçiş yollarına yakınlığıyla şehir içinde olduğu kadar çevreyle de kolay ulaşım olanakları sağlıyor.

Kendisi de kadim İpek Yolu'na yakın olan ve metroyla bağlantısı bulunan Divan Bursa, Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'ne bir kilometre, Bursa Organize Sanayi Bölgesi'ne 12 kilometre, Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi'ne ise 13 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Otel aynı zamanda Mudanya Feribot İskelesi'ne 20, Bursa Yenişehir Havaalanı'na ise 30 dakikalık mesafede bulunuyor.

Otelden şehirlerarası otoyola zahmetsizce bağlanarak Ankara, İzmir ve İstanbul'a ulaşmak mümkün. Üstelik kısa bir araba yolculuğuyla el değmemiş ormanları, göz okşayan bitki örtüsü çeşitliliği ve nefes kesici dağ manzaralarıyla ünlenen Uludağ Milli Park'a ulaşabilirsiniz. Uludağ'ın ülkenin en popüler kayak merkezi olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

 

Tesisten yararlanmak ve detaylı bilgi almak için lütfen 0850 333 9 555 arayınız...
Bursa Uzaklık: şehir merkezine 3 KM mesafededir.

Bursa Merkez Uzaklık: ilçe merkezine 3 KM mesafededir.

Bursa Merkez terminal: 3 KM mesafededir.

mesafededir.

konumdadır.

Tesisin kendisine .

OTEL ÖZELLİKLERİ

  Çocuklar İçin
Bebek Yatağı Çocuk Havuzu     
  Oda Özellikleri
Balkon Banyo-Duş Banyo-Küvet Halı Kaplı Zemin
Kiralık Kasa Lcd Televizyon Merkezi Klima Minibar
Uydu sistemi       
  Otel Özellikleri
A La Carte Restoran Açık Restoran Bahçe Bar
Buhar Banyosu Cafe Bar Çamaşır Yıkama-Ütü Çocuk Havuzu
Doktor Fitness Güzellik Salonu Hamam
Havuz Bar Kapalı Havuz Kapalı Restaurant Kuru Temizleme
Lobi Bar Masaj Oda Servisi Otopark
Relax Odası Sauna Sigara İçilmeyen Oda Şok Havuzu
SPA Tekerlekli Sandalye Televizyon Odası Termal Havuz
Uyandırma Servisi Wireless     
  Spor ve Aktiviteler

Yorumlar

Otel Hakkında Yorumlarınız
Adınız &Soyadınız
Mesajınız
(Max. 500 Karakter)

Karakter Kaldı


FOTO GALERİ BÖLÜMÜ

VİDEO BÖLÜMÜ

Ulaşım